"חברה מספר אחת" - איך בוחרים חברת ניקיון?

דף הבית >> מאמרים >> "חברה מספר אחת" - איך בוחרים חברת ניקיון?
"חברה מספר אחת" - איך בוחרים חברת ניקיון? מאת סוזי בר, מנכ"ל קצת אחרת פתרונות בע"מ

המשרד שלכם מעיד עליכם ועל התרבות הארגונית שלכם. כאשר אתם מזמינים לקוחות למשרד, עליכם להשאיר רושם טוב, של חברה מסודרת, יעילה  ונקיה. מחקרים מוכיחים שעובדים במקום מסודר ונקי העבודה היא יעילה יותר ונינוחה יותר.

בין אם זו פעם ראשונה שאתם נאלצים לבחור חברת ניקיון ובין אם אתם רוצים להחליף את החברה הקיימת, יש כמה פרמטרים אשר עליכם לבדוק:
1. בראש ובראשונה – תקציב. כמה אתם מוכנים להוציא על ניקיון המשרד. לעיתים, עדיף לשלם יותר ולקבל תמורה רבה יותר.
 
2. בחרו חברה אשר יש לה ניסיון מוכח בתחום, יש לוודא שהמנקים הם בעלי וותק ועברו הכשרה מתאימה. הדרך הטובה ביותר היא לבקש המלצות מקולגות וחברים על חברה טובה אשר איתה הם עובדים.
 
3. תאום ציפיות – רצוי להכין רשימה מסודרת של כל מה שצריך לנקות, גודל המשרד, מס' חדרי שירותים, גודל מטבחון, סוג ריצוף (פרקט, שטיח קרמיקה ועוד). האם לנקות גם שולחנות, מספר פחים, מחסן ועוד . עליכם להבין מחברת הניקיון כיצד הם מתכוונים לנקות וכמה כוח אדם יקצו לכך.
 
4. תדירות – נגזרת של תיאום הציפיות. כמה פעמים בשבוע אתם צריכים מנקה? האם כל יום? אחת לשבוע? אחת לחודש? באיזה שעות – בוקר מוקדם או אחה"צ או לאחר אחרון העובדים? מה יכולות החברה לתת לכם מבחינת מענה, שעות ותדירות.
 
5. רצוי לבדוק את תנאי הסכמי העסקה של העובדים בחרת הניקיון – האם מעסיקים עובדים כחוק? תנאים סוציאלים, שעות וחוקיות ומעל הכל האם מקפידים על עבר פלילי נקי.
 
6. בדקו את איכות חומרי הניקיון. האם אתם מספקים את חומרי הניקיון או החברה? במידה והחברה – באילו חומרים היא משתמשת? יש לעגן זאת בחוזה.
 
7. יש לוודא שהחברה עובדת עם ביטוח מקיף לעובדיה ולרכוש אותו. כמו כן חשוב מאוד, יש לעגן את כל התנאים בחוזה. על מנת שלא יהיו הפתעות. ניתן לקיים תקופת ניסיון בהם תתרשמו האחד מהשני, תוכלו להעיר הערות ולבנות את טיב העבודה המשותפת.

שוק חברות הניקיון הוא אחד השווקים הגדולים והמקיפים בארץ. יש הרבה חברות טובות. עליכם למצוא את החברה המתאימה לכל הצרכים שלכם מבחינת איכות ומחיר.
נשמח לעזור לכם ולענות על כל השאלות.
בהצלחה!
 
קצת אחרת פתרונות בע"מ    |    רחוב העצמאות 16 יהוד    |   03-5114570     |   suzikzata@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים