ניקיון המחשב

דף הבית >> מאמרים >> ניקיון המחשב

ניקיון המחשב / מאת סוזי בר, מנכ"ל קצת אחרת פתרונות בע"מ

מקלדות מכילות פי 4 יותר חיידקים מאשר מושב האסלה! המקלדות משמשות מצע לחיידקים ובקטריות העלולים לגרום לקלקול קיבה ושלשולים ולכן החשיבות של ניקיון המחשב וחלקיו אינה מסתכמת בהיבט האסתטי בלבד

 
מחשבים נוטים לצבור כמויות גדולות של אבק אך משום מה רובנו נוטים להתעלם מכך. אלא שהאבק והלכלוך לא רק שפוגעים בביצועי המחשב פגיעה ניכרת, הם גם פוגעים בחוויית המשתמש ואף עלולים לסכן את בריאותו! הקפדה על מחשב נקי היא המפתח לאריכות חייו ולתפקודו התקין, וחשוב מכך, מונעת סיכונים ומחלות גם בקרב המשתמשים.

ניקוי מקלדת המחשב
נשנושים וארוחות הנעשים תוך כדי עבודה בסמוך למחשב הם תופעה נפוצה ביותר. צרפו לכך את העובדה שהמקלדת כוללת מרווחים קטנטנים ביותר בין המקשים והרי לכם מגנט לטינופת. מעטים מודעים לכך, אך למעשה המקלדת היא ממוקדי הזוהמה הגדולים ביותר במשרד בכלל ובמחשב בפרט. זאת מכיוון שעל המקשים מצטברת שכבת שומן לא מבוטלת שמקורה באצבעות שלנו, וברווחים הקטנים שבין המקשים מוצאים שיירי המזון, שערות ושאר ירקות מקלט ובית חם.
לאחרונה התפרסם מחקר בריטי שמצא כי חלק מהמקלדות מכילות כמות של פי 4 יותר חיידקים מאשר על מושב האסלה! המקלדות משמשות מצע לחיידקים ובקטריות העלולים לגרום לקלקול קיבה ושלשולים. ועכשיו, לכו תחלקו מקלדת עם הקולגות במשרד...
את המקלדת אפשר לנקות על ידי הפיכתה וטפיחה קלה על גבי התחתית שלה, ואפשר גם לנגב באמצעות ספוג פלא, מברשת קטנה, מגבון לח או מקלון אוזניים טבול באלכוהול. המהדרין מפרקים אותה כליל, מפשיטים אותה מכל מקשיה ומתחילים לקרצף.

ניקוי המסך
צגי המחשב, ובמיוחד צגי ה – LCD העדינים, רגישים מאד לטביעות אצבע, אבק וכתמים שונים. הלכלוך פוגע באיכות הצפייה, ובמקרים קשים הוא עלול לגרום לנזקים חמורים במסך, כאלה שישביתו או מפעולה, במקרה הטוב, ובמקרה הרע, יגרמו לפגיעה בעיניו של המשתמש ולהתדרדרות הראייה.

את המסך מומלץ לנקות בעזרת מטליות מיוחדות, נטולות סיבים, וחומרי ניקוי מיוחדים. החומרים הייעודיים לניקוי המסך לא רק מנקים אותו, אלא גם משאירים עליו מעין שכבת הגנה המפחיתה את  הצטברות הלכלוך. ניגוב האבק עם היד או שימוש בחומרי ניקוי קונבנציונאליים, לרבות נוזל לניקוי חלונות, עלולים להמיס את ציפוי האנטי רפלקס שעל גבי המסך ולגרום לו נזק בלתי הפיך. 

 
קצת אחרת פתרונות בע"מ    |    רחוב העצמאות 16 יהוד    |   03-5114570     |   suzikzata@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים